Armia powinna być wyposażana przez polskie zakłady

- Mamy doskonałe zakłady, mamy doskonałą tradycję wyposażania armii i powinniśmy dążyć do tego żeby polskie zakłady wyposażały armię. (…) Tak robią mądre rządy - mówiła Beata Szydło podczas piątkowej konferencji prasowej w Świdniku.

Wicepremier Prawa i Sprawiedliwości wskazała budowanie polskiej marki i patriotyzm gospodarczy jako kwestie priorytetowe polskiej gospodarki.

- Polacy są bardzo przedsiębiorczy, doskonale wykształceni i Polacy chcą, żeby w Polsce powstawały zakłady pracy, w których nie tylko jest produkcja, ale są także buduje się najnowocześniejsze laboratoria - wyjaśniała.

Podczas konferencji podniesiono również sprawę przetargu na śmigłowce Caracal.

- Na pewno ten przetarg budzi wiele wątpliwości. Padają pytania, ale myślę, że trzeba poczekać na te rozstrzygnięcia, które trwają - odpowiedziała Beata Szydło na pytanie dziennikarzy.

Podczas zwiedzania PZL Świdnik kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera zarysowała na przykładzie przedsiębiorstwa drogę przemysłu.

- Kilka tysięcy osób, dzięki temu że ten zakład tu funkcjonuje, ma zatrudnienie w całej Polsce. Pracę mają Polacy w wielu częściach Polski. W ten sposób trzeba myśleć o budowaniu polskiego przemysłu. My w Polsce chcemy mieć firmy, które od początku do kona przygotowują produkt. A najczęściej otrzymujmy propozycje, w których w Polsce buduje się tylko montownie. Mamy doskonałe zakłady produkcji wyposażenia, powinniśmy dążyć do tego, by polskie zakłady wyposażały polską armię- tłumaczyła.

Wicepremier Prawa i Sprawiedliwości odniosła się również do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu dodatkowego referendum 25 października.

- Obywatele chcieli, aby dać im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach. To są pytania obywateli, ponad 6 mln podpisów. Te podpisy zostały przez PO wyrzucone do kosza. Moim obowiązkiem było stanąć po stronie obywateli. Bardzo się cieszę, że taka decyzja została przez prezydent podjęta. Mam nadzieję, że Senat podejmie decyzję zwróconą w stronę obywateli - stwierdziła.

Tego dnia oprócz Świdnika Beata Szydło odwiedziła również Puchaczów i Kraśnik.

 

Lista aktualności