Aktualności

5 kluczowych propozycji PiS na rozwój Polski samorządowej w województwie świętokrzyskim

21 Sierpień 2018

- PiS obiecuje, realizuje i dotrzymuje słowa. Takim ugrupowaniem chcemy być nadal. W tym wszystkim będą nas wspomagać mieszkańcy województwa. Oni zasługują na więcej, na dobrą, wiarygodną, skuteczną władzę samorządową w województwie. Mamy taką diagnozę, że ci, którzy rządzą w regionie, nie stanęli na wysokości zadania, nie zawsze byli skuteczni. Województwo pod rządami PSL dołuje w wielu rankingach i przoduje w jednym, który jest najbardziej dokuczliwy - wyludniania się regionu. Pod rządami PiS będziemy kontynuatorami dobrej zmiany, która w Polsce od 2015 roku zafunkcjonowała - powiedział Poseł PiS Krzysztof Lipiec podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Radny Sejmiku Andrzej Pruś dodał, że czas w kampanii wyborczej wykorzystany zostanie na konsultacje ważnego dokumentu, jakim jest Strategia Rozwoju Województwa przyjęta w zeszłej kadencji Sejmiku przy wsparciu radnych PiS.

- Mamy przygotowane propozycje zmian i w czasie kampanii wyborczej będziemy te założenia konsultować. One się wpisują w przedstawione przez nas propozycje na rozwój Polski samorządowej w województwie świętokrzyskim - oznajmił.

Poinformował, że chodzi m. in. o dobrą organizację transportu publicznego województwa.

- Powstanie dobry program, który się łatwo zrealizuje, bo będzie złożony z oczekiwań mieszkańców - stwierdził.

Jak podkreśliła Poseł PiS Anna Krupka, Prawo i Sprawiedliwość od wygranych wyborów parlamentarnych w 2015 roku intensywnie pracuje nad realizacją programu „pisanego głosami Polaków”.