Aktualności

5 kluczowych propozycji PiS na rozwój Polski samorządowej w województwie opolskim

21 Sierpień 2018

- Przez ostatnie trzy lata udowodniliśmy, że PiS jest formacją, która dotrzymuje słowa i realizuje swoje obietnice. Teraz odważnie sięgamy po władzę samorządową. Nie może być tak, że w Polsce na 16 województw, w 15 rządzi Platforma Obywatelska i PSL - powiedziała wicewojewoda opolski Violetta Porowska podczas konferencji prasowej, gdzie przedstawiciele PiS zaprezentowali program dla regionu przed wyborami samorządowymi.

Jako główne zadania, które zamierza realizować w województwie po zwycięstwie w wyborach samorządowych wymieniła budowę dwóch nowych przepraw przez Odrę - w Krapkowicach i Opolu, budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych, lepsze wykorzystanie Odry jako szlaku żeglownego oraz rozwój infrastruktury drogowej poprzez budowę nowych obwodnic w newralgicznych punktach takich miast jak Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Olesno i Niemodlin.

- Chcemy nie tylko bezpiecznie poruszać się po regionie i mieć lepszą komunikację z resztą kraju, ale też dobrze i komfortowo mieszkać. Dlatego oferujemy program „Mieszkanie+” - oznajmiła.

Dodała, że „Prawo i Sprawiedliwość myśli o każdym powiecie, a nie tylko o dużych aglomeracjach, jak robiła to Platforma”.

- Rozmawiamy z mieszkańcami wielu miejscowości. Wsłuchujemy się w ich głos i po prostu szukamy rozwiązań ich problemów. Dzięki rozmowom i zrozumieniu ważnych dla Polaków spraw wygraliśmy wybory parlamentarne. Teraz idziemy po zwycięstwo w samorządzie - powiedziała.